© 2018 Sahra Soft

  Ücretsiz barkod programı indir 

Ücretsiz barkod programı indir

 

 

 

Barkod Okuyucular İle İlgili Teknik Bilgiler

 

      Market Stok Programını kullanırken barkod okuyucuyla çalışmanız, hem kullanıcı hatalarınızı azaltacak hem de hızlı veri girişi ve çıkışı yapmanızı sağlayacaktır. Barkod okuyucu işletmenize önemli ölçüde avantaj sağlar.

 

Barkod programı ile kullanılan  barkod okuyucuların genel özellikleri.

      Barkod, kalın ve ince çizgiler ve bu çizgiler arasındaki değişik ebattaki boşluklardan oluşan, barkod okuyucular tarafından okunabilen kodlama şeklidir.

      Standart barkod kodları UPC/EAN/JAN, UPC/EAN with supplementary, JAN 8 & JAN 13, ISBN/ISSN, Code 39, Code 39 with full ASCII, trioptic Code 39,  Codabar (NM7), Code 128, Code 128 with full ASCII, Code 93,  Interleaved 2 of 5 (ITF), Addendum 2 of 5, IATA Code, MSI/Plessy, China Postal Code, Code 32  şeklindedir.

 

Barkod okuyucu çeşitleri

 

1-CCD Barkod Okuyucular
Barkoda temas etmeden barkodu okurlar. Okuma mesafeleri 2-5 cm arasında değişir. CCD barkod okuyucuların barkodu okuyabilmeleri için, tarayıcının kafa boyutu barkod genişliği kadar olmalıdır. Yakın temas için ideal bir okucudur. Lazer barkod okuyuculardan daha ucuzdur.


2- Lazer Barkod Okuyucular
Genelde tabanca şeklindedir. Barkod okuyucu barkodun üzerine lazer ışığı göndererek tarama yapar. Uzun okuma mesafesine sahiptirler. Uzun okuma meafesi ve kısa tarama süresine sahip olduğundan dolayı barkod tarayıcılar içinde en çok tercih edilendir.

 

3- Çok Yönlü Barkod Okuyucular
Masa üstü barkod okuyucular olarak da bilinirler. Genelde Marketlerde kullanılırlar. Lazer barkod okuyucular gibi barkod üzerine ince ışık yayarak tarama yapar. Birden fazla tarama çizgisine sahiptirler Tek yönlü barkod okuyuculara göre daha esnek çalışırlar

 

4- Kablosuz Barkod Okuyucular
Kablosuz barkod okuyucular genellikle bluetooth ve radyo frekansı ile bilgisayara bağlanırlar. Her nekadar bilgisayara kablosuz bağlansalar da haberleşme mesafeleri kısıtlıdır.

 

 

Exstra Barkod programı ihtiyacı hissetmeden, Stok ve Market Programımızla dilediğiniz barkod okuyucuyla çalışabilirsiniz.

 

 

 

 

 

ـ

 

 

 

 

 

 

 

 

Cari hesap programı Market programı Stok takip programı Veresiye programı Stok programı Ürün stok programı Program market Müşteri takip programı Cari hesap takip programı Veresiye programı full indir Market programı full indir Stok programı full indir Cari hesap programı full indir Stok takibi programı Barkod programı Depo Programı Depo Takip Programı Depo Stok Takip Programı Depo Stok Programı Ücretsiz Market programı İndir Market Satış Programı Müşteri Programı Satış Programı Barkod programı ve Barkod okuyucu Program market indir Mağaza Programı Giyim Programı Bakkal Programı Basit Market Programı Cari Takip Programı Büfe Programı Kırtasiye Programı Basit Stok Programı Market Otomasyon Programı Kasa Takip Programı Mağazacılık Programı Perakende Programı Ön Muhasebe Programı Stok Kontrol Programı Barkodlu Satış Programı Stok Programları Satış Programları